Motywacja

Brakuje Ci motywacji do wprowadzenia zmian w swoim życiu? Już od dłuższego czasu myślisz nad regularnymi treningami - spróbowania swych sił w wielu różnych dyscyplinach, żeby w końcu znaleźć coś w sam raz dla siebie? Jeśli ciągle nie możesz się przełamać, boisz się o to co powiedzą Twoi sąsiedzi i znajomi, to zapomnij o nich na chwilę i zrób ten pierwszy krok. Później będzie już z górki. Podejmij męską decyzję (nawet jeśli jesteś kobietą) i jeszcze dziś wciągnij dres i wyjdź z mieszkania. Nie potrzeba naprawdę wiele: stary dres, chwila zastanowienia nad trasą i już możesz ruszać. Jeśli nie chcesz się zbyt szybko zniechęcić i stwierdzić, że bieganie jest nudne, to zabierz ze sobą odtwarzacz mp3 z ulubioną muzyką, najlepiej taką, która będzie Cię pobudzać do działania. Dla niektórych osób świetnym motywatorem jest trening z bliską osobą. Być może wśród Twoich znajomych jest jakaś osoba, która również tak jak Ty od dłuższego czasu myśli nad rozpoczęciem aktywnego trybu życia. Jeśli tak, to z całą pewnością warto jej zaproponować wspólne treningi. Jeśli już ustalimy jakąś konkretną datę, to znacznie zwiększy się szansa na to, że w ostatniej chwili nie złapiemy lenia i nie odpuścimy.


Warto również przemyśleć rzucenie się od razu na głęboką wodę. Regularnie w większych miastach (a przynajmniej w Warszawie) organizowane są rajdy rowerowe oraz przejażdżki na rolkach. Trasy zazwyczaj mają po co najmniej kilkanaście kilometrów długości. W rajdach regularnie bierze udział tysiące osób. Po takim wyczynie powinieneś być przygotowany na zakwasy przez najbliższe dni.


Masz problem ze zbyt wysokim ciśnieniem? Najbardziej popularne leki na ciśnienie możesz już kupić bez wychodzenia z domu - za pośrednictwem internetu w aptece AleLeki.pl.